Lignano: Trijumf Anđele Mužinić i Helene Dretar Karić na prvenstvu u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom

“Ponosna sam da sam osvojila još jedan turnir. Bilo je jako teško i naporno. Pobijedila sam drugu, treću, četvrtu i petu igračicu sa svjetske rang liste", rekla je Sandra Paović, članica STKOI URIHO

U talijanskom Lignanu održano je Otvoreno stolnotenisko prvenstvo Italije za osobe s invaliditetom, od 17. do 21. veljače, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja.

U prva dva dana igralo se pojedinačno, a sljedeća dva ekipno. Za Hrvatsku nastupili su Sandra Paović u kategoriji 6, koja je odnijela zlatnu medalju pojedinačno savladavši u finalu Ukrajinku Marynu Lytovchenko s 3:2, Mirjana Lučić u kategoriji 10, koja je osvojila zlato, pobijedivši Turkinju Umran Ertis s 3:0, Anđela Mužinić u kategoriji 3, koja je osvojila srebro izgubivši u finalu od Šveđanke Anne-Carin Ahlquist s 2:3, Helena Dretar Karić u kategoriji 3, koja je izgubila u četvrtfinalu.

Ekipno, Mužinić i Dretar Karić osvojile su prvo mjesto u svojoj kategoriji.

“Ponosna sam da sam osvojila još jedan turnir. Bilo je jako teško i naporno. Pobijedila sam drugu, treću, četvrtu i petu igračicu sa svjetske rang liste. U finalu Marynu Lytovchenko s teških 3-2. Mislim da su ovaj puta moje protivnice bile iznimno dobre i turnir je bio ravan Paraolimpijskim igrama u Riu po jačini. Sljedeće natjecanje je Slovenija Open u petom mjesecu, gdje će također doći sve najbolje u mojoj kategoriji”, kaže Sandra Paović.

Naš najmlađi član Nino Baša u kategoriji 6 nije prošao grupu, dok je Daniel Lazov u kategoriji 1 ugodno iznenađenje ovog turnira, budući je osvojio broncu pojedinačno i drugo mjesto ekipno.

“U pojedinačnom dijelu bio sam treći, pobijedivši 3:0 Talijana Andrea Borgatoa, koji je jedanaesti na svijetu, a u četvrtfinalu pobijedio sam Argentinca Emanuela Eberharda s rezultatom 3:2, koji je dvanaesti na svijetu. U ekipnom dijelu partner u igri bio mi je Britanac Matthew Thomas. Bili smo drugi, izgubivši finale jako gusto na 2:1. Za mene je ova pobjeda ostvarenje snova. Naporni treninzi, trud i ulaganje su se isplatili i jako sam sretan i zadovoljan. Naravno to ne bi bilo ostvarivo bez pomoći i podrške moje žene Sandre Paović, koja mi je maksimalno pomogla i olakšala svojim savjetima i iskustvom. Također velike zasluge i trenerici Nataši Skočilović, koja radi sa mnom iz dana u dan. Osjećam se fantastično i pun samopouzdanja i elana za sljedeći veliki turnir u petom mjesecu u Laškom, gdje će igrati svi najbolji igrači svijeta. Za ovu godinu su u planu trening kamp u Düsseldorfu, trening kamp u Lignanu i trening kamp u Laškom. Zatim slijede Državno prvenstvo u travnju u Vinkovcima, Međunarodni turnir u Sloveniji, u Laškom u svibnju, i Sveučilišne igre u srpnju”, kaže Daniel Lazov.

Pavao Jozić u kategoriji 6 ispao je u četvrtfinalu, a u ekipnom dijelu osvojio je brončanu medalju.

“Zadovoljan sam svojim nastupom i svojom igrom na turniru. Imao sam šanse dobiti najbolje igrače u svojoj kategoriji, ali je falilo malo više pažnje u ključnim trenucima. Sad čekam odluku o pozivnici organizatora za Paraolimpijske igre, koju željno očekujem kako bih predstavljao svoju državu na istima u Rio de Janeiru”, rekao je Pavao Jozić.