Helena Dretar-Karić i Anđela Mužinić osigurale broncu na Svjetskom prvenstvu u stolnom tenisu za OSI

Hrvatski par Helena Dretar Karić-Anđela Mužinić osigurale su ulaskom u polufinale najmanje broncu na Svjetskom prvenstvu u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom, koje se održava u Pekingu.

Nakon što je Sandra Paović osvojila prvo hrvatsko svjetsko pojedinačno zlato, par Helena Dretar Karić i Anđela Mužinić, članice STKOI Nec iz Splita, nadmetanjima u grupi zauzele su drugo mjesto i time su osigurale najmanje brončanu medalju. U grupnoj fazi natjecanja su pobijedile francuski par s 3-0, te Engleskinje s 3-1, da bi porazom od Južnokorejanki (2-3) kao druge u skupini ušle u polufinale gdje će se susresti s Kineskinjama.

Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić tako su osigurale prvu hrvatsku svjetsku medalju u igri parova.

Svečani doček osvajačica medalja i ostalih članova stolnoteniske reprezentacije bit će 16. rujna u 10 sati u zračnoj luci Pleso.