Melisa Osmanović i Željko Jarić Pavičić brončani na turniru u boći za osobe s invaliditetom

Lijep je to rezultat i potvrda da boćanje za osobe s invaliditetom u Hrvatskoj polako napreduje

U dvorani Centra za fizičku kulturu Sveučilišta za istraživanje života u Poznanju (Poljska) održao se Međunarodni turnir BOCCI2014 u boći za osobe s invaliditetom.

Organizator turnira bio je Poljski boćarski savez osoba s invaliditetom uz podršku krovne međunarodne organizacije BISFed, sudjelovalo je više od 130 igrača i igračica iz deset zemalja: Poljske, Hrvatske, Velike Britanije, Španjolske, Irske, Rusije, Norveške, Njemačke, Islanda i Slovenije.

Hrvatski izbornik Milan Maretić na natjecanje je poveo četvero najboljih predstavnika, a to su Melisa Osmanović, Mihajlo Kovačić, Željko Jarić-Pavičić i Marko Arambašić.

Spomenuta četvorka nastupala je u dvije kategorije, Arambašić i Kovačić u BC3 – riječ je o kategoriji u kojoj se igra uz pomoć specijalne rampe - a Osmanović i Jarić Pavičić nastupili su u kategoriji BC4.

Najuspješniji boćari dolaze iz Engleske, osvojili su pet medalja, dok je u kategoriji BC4 Željko Jarić-Pavičić bio srebrni, a u paru s Melisom Osmanović osvojio je broncu. Lijep je to rezultat i potvrda da boćanje za osobe s invaliditetom u Hrvatskoj napreduje korak po korak.