Svjetski kup: Dino Sokolović i Damir Mizdrak loše startali u slalomu za skijaše s invaliditetom

Prvog dana Svjetskog kupa u alpskom skijanju za osobe s invaliditetom, koje se održava na talijanskom skijalištu Tarvisio, jučer je na rasporedu bio slalom. Od naših skijaša nastupili su paraolimpijci Dino Sokolović i Damir Mizdrak.

Dino Sokolović je nakon loše prve vožnje u konkurenciji sjedećih skijaša zauzimao 8. mjesto. U drugoj vožnji Sokolović se 'bacio na glavu' i nažalost izletio na sredini staze. Pobijedio je Japanac Taiki Morii.

Damir Mizdrak i njegov vodič Luka Debeljak u konkurenciji slijepih i slabovidnih također nisu završili utrku slaloma. Nakon prve vožnje zauzimali su 11. mjesto, da bi u drugom laufu izletili u prvoj polovici staze. Slavio je Slovak Miroslav Haraus.

U Tarvisiu je prijavljeno 18 zemalja s ukupno 90 skijašica i skijaša u svim kategorijama.