Šahovski klub „Stjepan Bosak“ - URIHO novi Državni prvaci u šahu za osobe s invaliditetom

Šahisti iz zagrebačkog kluba „Stjepan Bosak“ – URIHO u Poreču postali državni prvaci u šahu za osobe s invaliditetom, a njihov član Domagoj Glažar osvojio je naslov u pojedinačnoj konkurenciji
Od 16.-19. listopada u organizaciji Hrvatskog Paraolimpijskog Odbora u Poreču je održano 21. državno prvenstvo osoba s invaliditetom u šahu 2014.godine. Natjecanje se odvijalo u hotelu „Diamant“, na pojedinačnim šahovskom turniru sudjelovalo je 16 igrača iz 5 županijskih ili gradskih saveza,odnosno klubova. Igralo se švicarskim sistemom 7 kola, 30 minuta po igraču + 30 sekunda po potezu počevši od prvog. Na pojedinačnom prvenstvo odigrano je 56 šahovskih partija, slavio je MK Domagoj Glažar član ŠK „ Stjepan Bosak“-URIHO Zagreb, a u momčadskom dijelu nastupio je za ZŠSOI –ŠK „Stjepan Bosak“ – URIHO, Zagreb. Domagoj Glažar odigrao je izvrsno turnir i zasluženo osvojio naslov Državnog prvaka bez poraza u sedam odigranih kola. U ekipnom dijelu nastupilo je pet momčadi. Prvo mjesto je pripalo šahistima iz Zagrebačkog športskog saveza osoba s invaliditetom ŠK „Stjepan Bosak“ – URIHO. Drugi su bili šahisti Đurđevca iz Koprivničko Križevačke županije , a treća je bila ekipa Brodsko-Posavske županije iz Slavonskog Broda. Natjecatelji iz ŠK „Stjepan Bosak“ – URIHO: Denis Rosandić, Domagoj Glažar, Krsto Kovačević i Zoran Matana ostvarili su 8 meč bodova te 13,5 pojedinačnih bodova. Šahisti iz Zagreba su u 16 odigranih partija uspjeli ostati neporaženi, do naslova su došli maestralnim stilom. Pobili su uzrečicu „Nemojte dozvoliti da Vam taktika pojede strategiju“ bivšeg Francuskog predsjednika Charlesa de Gaullea, upravu suprotno su napravili, taktikom i strategijom su pojeli konkurente. Drugo mjesto s 5 meč bodova osvojili su šahisti Đurđevca iz Koprivničko Križevačke županije te 8,5 pojedinačnih bodova u sastavu Marijan Blaga, Željko Smešnjak, Petar Carek i Zdravko Štefanić.Treću poziciju je osvojila ekipa Brodsko-Posavske županije iz Slavonskog Broda s 4 meč boda te 7,5 pojedinačnih bodova u sastavu Ivan Martić, Damir Lović, Dragan Pavić, Tomo Mirosavljević i Jozo Pišković. Natjecanje se igralo pod pokroviteljstvom Hrvatskog Paraolimpijskog odbora,koji je najuspješnije sudionike nagradio odličjima, a najuspješnije ekipe pokalima. Glavni sudac turnira bio je Međunarodni sudac Mate Ivančić. Medalje i pehar najboljima podijelio je tajnik HPO-a Ticijan Komparić.