Tuga u ŠK 'Stjepan Bosak' Uriho: Preminuo šahist Miljenko Medić

S velikom tugom obavještavamo sve članove i prijatelje kluba da nas je u ponedeljak 9. lipnja, u 59. godini života, napustio najtrofejniji hrvatski šahist s invaliditetom, FIDE majstor Miljenko Medić. Uz nenadoknadiv ljudski i sportski gubitak za klub, Miljenkova preuranjena smrt ostavit će dubok trag i na šah osoba s invaliditetom u Hrvatskoj, ali i na šah i sport općenito.

Miljenko Medić je u svojoj bogatoj karijeri predstavljao Hrvatsku na europskim i svjetskim prvenstvima te na IPCA olimpijadama još od 1989. godine. Nepotrebno je nabrajati sve njegove uspjehe, ali recimo samo da se, između ostalog, okrunio titulom državnog prvaka, europskog prvaka, bio je pobjednik na IPCA olimpijadi, te je osvojio i europski i svjetski kup. Hrvatski paraolimpijski odbor ga je 2005. godina proglasio sportašem godine. Bio je osnivač i prvi predsjednik ŠK “Stjepan Bosak” – URIHO.

Pogreb će se održati na Zagrebačkom krematoriju u četvrtak 12. lipnja u 14:30 sati.