PRVENSTVO HRVATSKE U BOĆANJU ZA OSOBE S INVALIDITETOM Dominacija zagrebačkog kluba 'Željko Klepač' - URIHO

Najbolje rezultate osvojili su igrači BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO, koji su osvojili ukupno šest medalja (četiri zlata i dvije bronce) te još jednom potvrdili da su najtrofejniji klub u Lijepoj našoj u ovoj godini

U subotu, 16. studenog, u Zagrebu je održano 5. kolo pojedinačnog prvenstva Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom. Domaćin je bio zagrebački BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO u suradnji s Hrvatskim savezom boćanja osoba s invaliditetom.

Ove kišne subote odigrane su brojne zanimljive utakmice, a ovogodišnji poredak po kategorijama je sljedeći

BC1:

1. Martin Frković (BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO)

2. Dora Bašić (BK Dan ZOSI)

3. Zoran Peruško (BKOSIŽ Istrijana)

BC2 - A

1. Marko Turković (BKOSI 'Marijan Dobrinčić')

2. Milorad Kružić (BK OSI Pulac)

3. Ivan Svibovec (BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO)

BC2 - B

1. Luka Wagner (BK OSI Pulac)

2. Mario Hotko (BKCDP Varaždin)

3. Daria Šulekić (BKCPO Zagreb)

BC3 - A

1. Marko Arambašić (BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO)

2. Mihajlo Kovačić (BK Lastavice)

3. Danijela Mataija (BK OSI Pulac)

BC3 - B

1. Stella Franjić (BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO)

2. Pejo Maras (BK Nada)

3. Borna Sečić (BK Dan ZOSI)

BC4

1. Katarina Strunjak (BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO)

2. Davor Komar (BKOSIŽ Istrijana)

3. Saldin Đuhera (BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO)

Najbolje rezultate osvojili su igrači BK OSI DDZ 'Željko Klepač' - URIHO, koji su osvojili ukupno šest medalja (četiri zlata i dvije bronce) te još jednom potvrdili da su najtrofejniji klub u Republici Hrvatskoj u ovoj godini.

Naime, igrači ovog zagrebačkog kluba u 2019. osvojili su titulu pobjednika na Kupu Hrvatske, ekipnog prvaka na Otvorenom ekipnom prvenstvu Hrvatske, donijeli Hrvatskoj prvu pojedinačnu međunarodnu medalju u BC1 kategoriji, osvojili odličja na Regional openu u Zagrebu, Europskim paraolimpijskim igrama mladih i uvjerljivo potukli konkurenciju u Hrvatskoj osvojivši najviše medalja na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske.

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za 2019. godinu je završeno, a do kraja godine očekuje nas 7. prosinca Memorijalni turnir u Velikoj Gorici posvećen Marijanu Dobrinčiću i Božićni turnir mladih 14. prosinca.

Igračima slijedi zasluženi odmor i pripreme za novu sezonu.