Ristoski i Talić osvojili srebro na prvenstvu za osobe s intelektualnim teškoćama

Hrvatski paraolimpijci Mikela Ristoski i Zoran Talić osvojili su srebrne medalje na europskom atletskom prvenstvu za osobe s intelektualnim teškoćama koje se od 12. do 15. lipnja održava u nizozemskom Bergen op Zoomu.

Ristoski, koja je članica AKOSI Medulin, srebro je osvojila u utrci na 100 metara s rezultatom 12:99. Europska prvakinja je Mađarica Csontos Piroska s vremenom 12:95, a broncu je osvojila Nizozemka Verodnika Marianne (13:41).

Talić, član AKOSI Agram iz Zagreba, nastupio je u skoku u dalj i rezultatom 6,81 metara zauzeo je drugo mjesto. Europski prvak postao je Španjolac Esposito Jose Antonio s preskočenih 6,88 metara, dok je brončani Nizozemac Oberol Ranki s preskočenih 6,68 metara.

Ristoski nastupa i u troskoku, disciplini u kojoj je aktualna svjetska rekorderka.