Održano Prvenstvo Hrvatske u kuglanju za slijepe i slabovidne

Grad Koprivnica bio je domaćin završnice 22. pojedinačnog Prvenstva Hrvatske u kuglanju za slijepe i slabovidne.  Natjecanje se održavalo u koprivničkoj Kuglani 2, u organizaciji Hrvatskog športskog saveza slijepih, Športske udruge slijepih "Podravina" i Kuglačkog saveza KC-KŽ Županije.

Pravo nastupa na prvenstvu  imali su najbolji sportaši koji su se natjecali kroz 11 kola 1. i 2. kuglačke lige u sezoni 2013/2014 Hrvatskog športskog saveza slijepih. Ukupno 24 kuglača i 10 kuglačica nastupilo je u Koprivnici u dvodnevnom natjecanju. Bacalo se 2x120 hitaca u pune pozicije čunjeva, a najbolji iz oba nastupa zasluženo su osvojili medalje. Bila je to smotra najboljih kuglaša i kuglašica slijepih i slabovidnih sportaša. Prvenstvo je proteklu u fer i korektnom sportskom raspoloženju, svaki čunj je bio bitan. Najviše medalja i prvih mjesta osvojili su kuglaši i kuglašice iz Zagreba - četiri zlatne i jednu srebrnu.