Fantastični Cristiano Ronaldo odveo Portugal na Svjetsko prvenstvo

Portugalska nogometna reprezentacija izborila je nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se od 12. lipnja do 13. srpnja održati u Brazilu nakon što je i u uzvratnom dvoboju dodatnih kvalifikacija svladala Švedsku, ovoga puta na Friends Areni u Stockholmu sa 3-2 (0-0) kojojm su potvrdili 1-0 pobjedu iz prve utakmice otprije četiri dana iz Lisabona.
Bio je duel dvojice ponajboljih svjetskih nogometaša, a uspješnijim se pokazao portugalski Cristiano Ronaldo, koji je postigao sva tri gola za svoju momčad, dok je Zlatan Ibrahimović postigao "samo" dva za Švedsku. Kako je Ronaldo bio strijelac za Portugal i u prvom susretu, može se reći kako je on sam odveo Portugal u Brazil.

Portugalu će ovo biti šesti nastup na SP, a četvrti zaredom.

Ronaldo je u uzvratu doveo Portugal u vodstvo u 50. minuti realiziravši izvrsnu kontru iz tri poteza. Ibrahimović je u razdoblju od samo četiri minute, od 68. do 72., s dva gola vratio nadu Švedskoj u preokret, prvo je pogodio udarcem glavom nakon kornera, a zatim iz slobodnog udarca sa 17 metara.

U 75. minuti Ibrahimović je bio povučen za ruku u 16-ercu Portugala, ali sudac Webb nije pokazao na bijelu točku, a vrlo brzo potom Ronaldo je s još dva gola iz brzih protunapada iskoristio prorijeđeno švedsku obranu i riješio pitanje konačnog pobjednika.

ŠVEDSKA: Isaksson - Lustig, Nilsson, Antonsson, M. Olsson - Larsson (Gerndt, 90), Kallstrom, Elm (Svensson, 46), Kačaniklić (Durmaz, 82) - Ibrahimović, Elmander

PORTUGAL: Rui Patricio - Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao (Antunes, 52) - Meireles (William, 73), Veloso, Moutinho, Nani - Hugo Almeida (Ricardo Costa, 82), Cristiano Ronaldo

SUDAC: Webb (Engleska)