Natječaj: Pohađanje edukacije za Operatora u pozivnom centru
U sklopu programa profesionalne rehabilitacije osoba s invaliditetom tvrtka Geneza d.o.o. preko Hrvatskog zavoda za zapošljavanje raspisala je natječaj za dugotrajno nezaposlene unutar OSI populacije
Tvrtka Geneza d.o.o. u suradnji sa sedam područnih ureda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje provodi projekt „Znam, radim, živim – profesionalna rehabilitacija osoba s invaliditetom“. Projekt je financiran sredstvima Europske unije u sklopu natječaja za dodjelu bespovratnih sredstava „Uspostava podrške u socijalnom uključivanju i zapošljavanju socijalno ugroženih i marginaliziranih skupina“, IPA IV. komponenta.
Kroz projekt je omogućena besplatna edukacija za Operatora u pozivnom centru za osobe s tjelesnim invaliditetom, slijepe i slabovidne osobe koje su nezaposlene duže od 12 mjeseci te su korisnici pomoći i usluga u sustavu socijalne skrbi. Edukacija će započeti u studenom, a trajat će 3 mjeseca (240 sati) na principu učenja kod kuće.
Sve zainteresirane nezaposlene osobe koje zadovoljavaju uvjete natječaja se mogu prijaviti kontakt osobama/savjetnicima u područnim uredima Sisak, Kutina, Zagreb, Slavonski Brod, Vukovar, Čakovec i Osijek. Popis kontakt osoba i uvjete koje potencijalni polaznici moraju zadovoljiti pogledajte u natječaju.
Prijave se zaprimaju do 1. rujna 2013.
Uvjete natječaja pogledajte u nastavku.
Natječaj za pohađanje edukacije za Operatora u pozivnom centru
O projektu:
Geneza d.o.o. je nositelj projekta „Znam, radim, živim - Profesionalna rehabilitacija osoba s invaliditetom“ za dugotrajno nezaposlene osobe s invaliditetom, korisnike pomoći i usluga u sustavu socijalne skrbi s ciljem povećanja njihove motiviranosti, obrazovanosti i zapošljivosti, koji je financiran iz sredstava Europske unije.
Područje djelovanja:
Grad Zagreb i Zagrebačka županija, Karlovačka županija, Međimurska županija, Sisačko-moslavačka županija, Osječko-baranjska županija, Brodsko-posavska županija, Vukovarsko-srijemska županija.
Tko se može prijaviti za sudjelovanje u besplatnoj edukaciji za Operatora u pozivnom centru u sklopu projekta?
Dugotrajno nezaposlene osobe s invaliditetom (osobe s tjelesnim invaliditetom, slijepe i slabovidne osobe koje su nezaposlene duže od 12 mjeseci), korisnici pomoći i usluga u sustavu socijalne skrbi.
Kriteriji pohađanja edukacije za osposobljavanje za rad u pozivnom centru:
osnovno znanje rada na računalu
posjedovanje vlastitog računala i interneta kod kuće
motiviranost za kontinuirano učenje
Prijave se zaprimaju do 1. rujna 2013
Osposobljavanje za rad u pozivnom centru
O edukaciji:
Radi lakšeg praćenja edukacije odabrali smo e-learning metodu učenja, kojim omogućujemo polaznicima učenje od kuće, u vrijeme kada im odgovara. Polaznik uči kod kuće, sustavu pristupa sa svojeg računala i uključuje se u proces nastave od kuće uz stalni nadzor mentora. Edukacija se sastoji od teorijskog i praktičnog dijela. Trajanje edukacije je 3 mjeseca (240 sati). Angažman polaznika ovisi o njemu samom, preporuka je 3 do 4 sata dnevno.
Planirano trajanje edukacije: studeni 2013. - siječanj 2014.
Dodatne prednosti edukacije:
Sve vještine koje će polaznici usvojiti tijekom edukacije tzv. soft skills, predstavljaju poželjne karakteristike zaposlenika u bilo kojem zanimanju tako da će ova edukacija povećati šanse zapošljavanja polaznika ne samo u pozivnom centru već na tržištu rada općenito. Nadalje, kroz praktični dio nastave polaznici će usavršiti svoja informatička znanja te dobiti mogućnost timskog rada. Polaznici će tijekom edukacije steći više samopouzdanja i poboljšati profesionalne i osobne kompetencije, što će im pomoći u zapošljavanju na otvorenom tržištu rada.
Izvor: Hrvatski zavod za zapošljavanje
Objavljeno: 18.06.2013