'Trener svih trenera' Ćiro Blažević junak prvenstva u Bosni i Hercegovini

Tuzla je zbog uspjeha Slobode u deliriju, a Ćiro ne može normalno proći gradom a da ga Tuzlaci ne počaste ćevapima ili njemu omiljenom čokoladom s rižom

Gostovanje u Kakanju kod Rudara u 25. kolu Prve lige FBiH Ćiro Blažević je označio kao najteži posao do kraja prvenstva, a s njega se vraća neporažen. Naime, njegova Sloboda odigrala je 1:1.

Domaćini su bili puno bolja momčad u prvom poluvremenu, ali mreže su mirovale. A onda je u nastavku utakmice momčad iz Tuzle prva povela, u 62. minuti iz jedanaesterca je zabio Krpić.
Ipak, samo osam minuta kasnije Rudar je izjednačio, a strijelac je bio Mirvić.
U samoj završnici domaćin je mogao i do tri boda, ali nisu iskoristili nekoliko vrlo lijepih prilika koje su imali.
Ćiri je na ruku u ovom kolu išao i rezultat iz Banovića, gdje je domaća Budućnost rezultatom 1:0 zaustavila Jedinstvo, prvog pratitelja Slobode.
Vrijedi napomenuti da je 'trener svih trenera', kako Ćiro sam sebe titulira, postao junakom nogometnog prvenstva u Bosni i Hercegovini. Tuzla je zbog uspjeha Slobode u deliriju, a Ćiro ne može normalno proći gradom a da ga Tuzlaci ne počaste ćevapima ili njemu omiljenom čokoladom s rižom.
Momčad iz Tuzle pet kola prije kraja ima 56 bodova, dva više od Jedinstva.