HNL: Dinamo teškom mukom svladao Zadar, podvig Hrvatskog dragovoljca u srazu sa Slaven Belupom

Utakmica u Sigetu bila je možda i najbolja u HNL-u ove sezone, a domaći sastav je nakon što je prvo poluvrijeme izgubio s 0-3, u drugom dijelu napravio podvig i došao do boda

U utakmici 29. kola Prve HNL u Zadru su nogometaši zagrebačkog Dinama slavili protiv Zadra s 2-1, dok su ranije u dramatičnom derbiju začelja Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo igrali 3-3.
Dinamo je jedva slavio u Stanovima zahvaljujući pogodima Fernandeza i Duje Čopa u prvom dijelu, dok je u drugom Zadar bio bolji i uspio smanjiti pogotkom Josipa Tadića.

Utakmica u Sigetu bila je možda i najbolja u HNL-u ove sezone, a domaći sastav je nakon što je prvo poluvrijeme izgubio s 0-3, u drugom dijelu napravio podvig i došao do boda. Gosti iz Koprivnice su u prvom dijelu igrali sjajno i pogocima Denisa Glavine (5,30) i veterana Davora Vugrinca (45-11m) došli do vodstva od čak 3-0. No, u drugom dijelu je Hrvatski dragovoljac krenuo na sve ili ništa. Prvo je u 49. minuti Ivan Božić smanjio na 1-3, pa je u 55. minuti Stipe Bačelić-Grgić postigao zgoditak za 2-3, da bi Božić u 73. minuti iz penala dovršio nevjerojatan preokret.

Vodi Dinamo sa 68 bodova, druga je Rijeka sa 57, a treći Hajduk sa 55. Na dnu je Osijek osmi s 22 boda, Slaven Belupo ima 19, a Hrvatski dragovoljac 17 bodova.

REZULTATI 29. KOLA,

Hrvatski dragovoljac - Slaven Belupo 3-3 (Božić 49,73-pen,Bačelić-Grgić 55/Glavina 5,30,Vugrinec 45-pen)

Zadar - Dinamo 1-2 (Tadić 70/Fernandez 4, Čop 38)