Dinamo ponovno na vrhu, prvi poraz Hajduka

U susretu sedmog kola Prve HNL Dinamo je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 3-1 i vratio se na prvo mjesto ljestvice, dok je Hajduk u Puli doživio prvi poraz ove sezone.
Strijelci za 'modre' bili su Beqiraj (7) i Fernandes (24, 90), dok je pogodak za domaćine zabio Novinić (18).

Nakon što je Krunoslav Jurčić dobio otkaz nakon poraza od bečke Austije u kvalifikacijama za Ligu prvaka, Dinamo su privremeno vodili sportski direktor Zoran Mamić i pomoćni trener Damir Krznar. Za 'modre' je debitirao poljski vratar Grzegorz Sandomierski, a mjesto u vrhu napada dobio je Fatos Beqiraj.

U drugom dvoboju večeri Istra 1961 je u Puli pobijedila Hajduk 1:0 golom Joa u 20. minuti nanijevši tako Hajduku prvi poraz ove sezone. Obje momčadi zaključile su utakmicu s igračem manje. Pula je u 80. minuti ostala bez Igora Čagalja, dok je kod Hajduka u 90. minuti isključen Tomislav Kiš.

Dinamo je današnjom pobjedom preskočio Lokomotivu i predvodi ljestvicu sa 17 bodova. Lokomotiva je druga s dva boda manje, ali i utakmicom manje. Hajduk je ostao treći sa 13 bodova, dok je Istra peta sa 11 bodova.