Mediteranske igre: Paraolimpijci izborili finale u plivanju na 100 metara slobodno

"Zadovoljan sam s rezultatom koji sam ostvario. U finalu će biti teško osvojiti medalju jer su čudno spojili kategorije," kazao je naš plivač Kristijan Vincetić

U plivačkom programu Mediteranskih igara u Mersinu bila je i jedna disciplina za paraolimpijce - 100 metara slobodno u kojoj je nastupilo četvero hrvatskih predstavnika Marcela Mikulčić, Nataša Sobočan, Kristijan Vincetić i Kristijan Mamić i svih četvero je izborilo plasman u finale.
Vincetić je isplivao peto vrijeme kvalifikacija 1:04.47, dok je Mamić bio sedmi s rezultatom 1:01.94. Najbrži je bio Španjolac Jose Garcia Mari s rezultatom 58.41.

"Zadovoljan sam s rezultatom koji sam ostvario. U finalu će biti teško osvojiti medalju jer su čudno spojili kategorije," kazao je Vincetić.

Kod djevojaka je Marcela Mikulčić bila šest s vremenom 1:20.69, dok je Sobočan zauzela sedmo mjesto s vrmenom 1:27:70. Najbrža je bila Francuskinja Anaelle Roulet s vremenom 1:07.35.